چراغ ال ای دی

چراغ ال ای دی

امروزه، با پیشرفت تکنولوژی و صنایع و افزایش نیاز جامعه به افزایش کارایی و کاهش هدر رفت انرژی، افراد زیادی به استفاده از چراغ ال ای دی روی آورده اند چراکه این نوع چراغ ها توانایی برآورده ساختن همه نیاز های نامبرده در بالا را دارا هستند.

در اینجا قصد داریم تا به معرفی مهم ترین انواع چراغ های ال ای دی موجود در بازار و همچنین قیمت خرید آن ها بپردازیم.

انواع چراغ ال ای دی

بسته به محل نصب و نوع فعالیت مورد نظر شما، معمولا انواع چراغ led موجود در بازار به دسته بندی های زیر تقسیم می شوند:

 1. چراغ نواری: این نوع چراغ ها، که با نام چراغ ال ای دی متری نیز شناخته می شوند، نوعی از چراغ ها هستند که به صورت نوار نازکی به فروش می رسند. اگر قصد تزئین کردن سقف کاذب و یا حتی وسایل خانه خود را دارید، پیشنهاد می گردد از این نوع چراغ led استفاده کنید.
 2.  ریسه خطی: این نوع چراغ ها نیز مانند چراغ ال ای دی نواری به صورت متری به فروش می رسند، با این تفاوت که برای محافظت از نوار آن ها، از نوعی پلاستیک محافظت کننده نیز استفاده می شود. از این نوع چراغ ها بیشتر برای کتابخانه ها و یا چراغ میز کامپیوتر استفاده می شود.
 3. چراغ سقفی: معروف ترین نوع چراغ های led، چراغ ال ای دی سقفی هستند که بر روی سقف نصب شده و معمولا حالت تخت به خود گرفته اند. چراغ led سقفی می تواند هم به صورت توکار و هم به صورت روکار نصب شود.
 4. چراغ استخری: چراغ های اسختری چراغ هایی هستند که نسبت به دیگر انواع چراغ های led مقاومت بیشتری در برابر ضربه، فشار آب و گرما را دارا هستند. میزان مقاومت این نوع چراغ های استخری معمولا IP67 به بالا است( هرچه عدد بعد از IP بالاتر باشد یعنی مقاومت آن بیشتر است).
 5. چراغ شارژری ال ای دی: اگر قصد داشته باشید در هنگام شب به قدم زدن در جنگل و یا جستجوی چیزی بپردازید، احتمالا متوجه خواهید شد که نور چراغ گوشی شما برای این کار کافی نیست. اینجاست که چراغ های شارژری به کمک ما می آیند تا بتوانیم به راحتی و در حین حرکت از نور چراغ led استفاده کنیم.
 6. چراغ ایستاده: چراغ های ال ای دی استاده چراغ هایی هستند که درون پایه ای آهنی یا پلاستیکی قرار گرفته اند تا فرد بتواند با میزان ارتفاع و جهت تابش نور را تنظیم کند. مدل چراغ ال ای دی بکار رفته در این نوع چراغ ها معمولا به صورت متمرکز است البته که برای تعویض آن ها محدودیتی وجود ندارد.
 7. چراغ اضطراری: تقریبا می توان گفت که یکی از پرقدرت ترین و مقاوم ترین نوع چراغ های ال ای دی، چراغ های ال ای دی اضطراری هستند. این نوع چراغ ها به افراد این قابلیت را می دهد که در شرایط اضطراری و یا در هنگام گم شدن، دیگران را از محل وجود خود آگاه سازند. این چراغ ها اکثرا به صورت شارژی و یا با کمک باتری کار می کنند.
 8. چراغ کوچک: این نوع چراغ های کوچک، چراغ هایی هستند به شکل سوزنی که بیشتر برای زیبایی و یا اطلاع رسانی از قطع و وصل بودن جریان استفاده می شود. رنگ این نوع چراغ های led بسیار متنوع است. بازی توان مصرفی آن ها نیز حداکثر تا ۵ وات است.
 9. چراغ حبابی: چراغ هایی هستند که بیشتر برای خانه ها و رستوران ها بکار می روند. 
 10. چراغ استوانه ای: نوعی از چراغ ها هستند که از نوعی حباب استوانه برای پخش کردن بیشتر نور استفاده می کنند. به طور مثال، جراغ استفاده شده در میوه فروشی ها از نوع استوانه ای است.

ساخت چراغ ال ای دی

برای ساخت چراغ های led معمولا مراحل زیر طی می شود:

 • ساخت محفظه نگه دارنده لامپ
 • اتصال لامپ ها به محفظه نگه دارنده لامپ ها: این نوع لامپ ها می توانند انواع متفاوتی با توان های متفاوتی داشته باشند.
 • استفاده از نوعی آهن یا آلومینیوم آینه ای برای پخش کردن نور(در صورت نیاز)
 • قرار دادن حباب بر روی لامپ های در صورت نیاز
 • و در نهایت تست کردن میزان نوردهی و شفافیت لامپ ها

تعمیر چراغ ال ای دی

به طور کلی، اگر خود پانل و یا لامپ های ال ای دی شما خراب شده باشد، تعمیر کردن آن ها به صرفه نبوده و معمولا توسط افراد و یا شرکت ها نیز صورت نمی گیرد.

اما شما می توانید لامپ ال ای دی خود را تعویض کنید تا مجبور به هزینه کردن اضافی برای خرید سوکت و یا حباب نباشید. به طور کلی، روش کلی تعمیر چراغ led به صورت زیر است:

 • در صورت وجود، حباب را از روی لامپ led خود بردارید.
 • چسب و یا لحیم استفاده شده در لامپ ها را جدا کرده.
 • لامپ های ال ای دی را تعویض کنید و چسب بزنید.
 • حباب را به جای خود بازگردانید.

خرید چراغ ال ای دی

یکی از نکاتی که قبل از خرید چراغ led به آن توجه کنید، بحث محل مورد استفاده لامپ است.

به طور مثال اگر قصد دارید از این نوع چراغ ها برای استخر استفاده کنید، پیشنهاد می گردد از لامپ هایی استفاده کنید که قدرت و توان بالایی در برابر فشار آب و ضربه را داشته باشند.

فروش چراغ ال ای دی

صنایع روشنایی نورجم آمادگی فروش چراغ led ، در انواع طرح ها، رنگ ها و اندازه ها، و ارسال آن به تمامی نقاط ایران را داراست.

قیمت چراغ ال ای دی

معمولا قیمت چراغ led در حال حاضر در مقایسه با لامپ های رشته ای بالاتر بوده ولی همانطور که در مقدمه نیز اشاره شد، این نوع چراغ ها نسبت به دیگر انواع چراغ ها کمترین آسیب را به طبیعت می زنند و عمر طولانی تری دارند.

شما می توانید انواع چراغ های ال ای دی را از طریق نورجم تهیه کنید.

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.