داکت برق

داکت برق

داکت برق را می توان در تاسیسات ساختمان های داخلی و همچنین در تابلوهای برق استفاده کرد. ساختار سوراخ دار آن باعث می شود که به راحتی برش داده شود. آنها در چندین مدل مختلف برای طیف وسیعی از کاربردها در دسترس هستند. قبل از توصیف انواع، بیایید نگاهی به تعریف و پارامترهای انتخاب کانال های کابل بیندازیم.

 

داکت برق چیست

داکت یا کانال کابل یک سیستم کانالی است که کابل های برق را در کنار هم نگه می دارد. کانال کابل انتقال کابل ها را با خیال راحت امکان پذیر می کند. کانال کابل به عنوان کانال سیم کشی، کانال کابل برق و سینی کابل نیز شناخته می شود.

هدف کلی کانال کابل ایجاد یک مسیر روشن و محافظت شده برای کابل است. کانال کابل محافظت مکانیکی از کابل ها و همچنین محافظت در برابر رطوبت یا مواد شیمیایی و حتی در برخی موارد از حیوانات را فراهم می کند.

بهترین کیفیت داکت با مناسبترین قیمت در صنایع روشنایی نورجم

 

هنگام انتخاب داکت کابل، این پارامترها باید در نظر گرفته شوند:

مسیری که قرار است نصب شود باید اندازه گیری شود.

وزن کل کابل باید اندازه گیری شود.

عرض حاملی که می تواند بار کابل مشخص شده را حمل کند و ارتفاع جانبی و فاصله بین تکیه گاه ها باید اندازه گیری شود.

نیازهای مقاومت در برابر خوردگی جغرافیایی که در آن برنامه کاربردی انجام می شود باید تعیین شود.

دمایی که در نصب رخ می دهد باید در نظر گرفته شود.

سایر موقعیت های خاص برنامه باید در نظر گرفته شود.

 

انواع داکت کابل برق

سه نوع مجرای کابل وجود دارد:

داکت های کابل ترموپلاستیک

مزایای داکت های ترموپلاستیک عبارتند از:

خوردگی نکنید. آنها بادوام هستند.

جلوگیری از اتصال کوتاه

حمل و نقل آسان.

مونتاژ، برش و سوراخ کردن آسان است.

ظاهری تزئینی داشته باشید.

قابل تولید در رنگهای مختلف

داکت های کابل ترموپلاستیک بدون هالوژن برای استفاده در طیف وسیعی از محیط ها و شرایط ایده آل هستند. به عنوان مثال، در مراکز خرید، سینما، سالن‌ها، مدارس، مراکز کنگره، مناطق با الزامات ایمنی خاص (مانند مناطق زیرزمینی، ایستگاه‌های مترو، صندوق‌های بانک)، انواع مختلف کارخانه‌های صنعتی (پتروشیمی، سکوهای فراساحلی، نیروگاه‌ها) و به طور کلی در برنامه های کاربردی مربوط به تابلوهای برق.

داکت های کابل فلزی (سینی کابل)

سینی کابل سیستمی است که کابل ها را قادر می سازد تا از سقف یا دیوار عبور کنند تا با خیال راحت و در یک خط حمل شوند. سینی های کابل در عرض و طول های مختلف به صورت پروفیل U از ورق های سوراخ دار تولید می شوند. از فولاد کربنی، گالوانیزه گرم پس از ساخت، تنه کابل در برابر محیط‌های سخت و جامد مقاوم است. آنها برای همه انواع کاربردهای صنعتی ایده آل هستند، حتی در شرایط خاص، به عنوان مثال، جایی که غلظت های بالایی از رطوبت یا شوری وجود دارد، جایی که از اسیدها استفاده می شود، یا زمانی که به کابل های بسیار ضخیم یا زیاد نیاز است (مانند پتروشیمی ها). و صنایع آهن و فولاد، نیروگاه ها و تاسیسات زیرزمینی یا دریایی)

سیستم باسبار ها

سیستم شینه یک سیستم توزیع انرژی است که اتصال شینه را با کانال های نصب شده روی سقف فراهم می کند. با این سیستم می توان نصب نور و روشنایی را به صورت جداگانه یا همزمان انجام داد.

برای اطلاع از قیمت ها و خرید داکت با کارشناسان ما تماس بگیرید.