آباژور ال ای دی

چگونه آباژور مناسب انتخاب کنیم

چگونه آباژور مناسب را انتخاب می کنید؟ انتخاب آباژور مناسب برای لامپ رومیزی یا زمینی به مقیاس، سبک و حمایت از پایه آباژور شما بستگی دارد. بنابراین باید متناسب با مکان و مناسبت باشد، بدون زیاده‌روی مکمل باشد و به اندازه‌ای جلب توجه کند که مورد توجه قرار گیرد. در حالی که ممکن است ترسناک باشد، یادگیری نحوه اندازه گیری یک آباژور برای یک سایه، نتیجه عالی را تضمین می کند. راهنمای انتخاب یک آباژور ما را دنبال کنید تا بتوانید در انتخاب خود مطمئن باشید.

 

آباژور مربع یا گرد

اولین کاری که هنگام تلاش برای انتخاب آباژور مناسب انجام می دهید این است که به لامپ خود نگاه کنید. شکل کلی چیست؟

اگر پایه شما گرد است، معمولاً سایه گرد را دارد.

یک شبح مربع یا زاویه ای با سایه مربع به نظر می رسد.

البته، همیشه استثناهایی برای هر قانون تزئین وجود دارد – لامپ ال ای دی شمعی، با ترکیبی از منحنی ها و زوایای خود، می توانند تقریباً هر شکلی را تحمل کنند. و اگر آباژور شما مربع و میز شما گرد است، یک سایه گرد می تواند مکمل هر دو باشد.

اندازه آباژور برای اندازه سایه

بنابراین اکنون که شکل پایه آباژور خود را می دانید، وقت آن است که یک متر نواری بگیرید. در اینجا دستورالعمل های ما برای نحوه اندازه گیری لامپ برای سایه وجود دارد:

سایه شما باید حدود دو سوم ارتفاع پایه آباژور شما باشد

تناسب کلید است، خیلی بلند است و جلوه بسیار سنگین است، اگر خیلی کوتاه است و لامپ شما نامتعادل به نظر می رسد.

درست مثل یک لغزش، شما هرگز نمی خواهید چنگ شما نشان داده شود. بنابراین اگر لامپ شما روی یک مانتو یا نزدیک به سطح چشم قرار می گیرد، این امر به ویژه مهم است.

برای انتخاب پهنای آباژور مناسب، پایه چراغ خود را اندازه بگیرید و در دو ضرب کنید. برای یک پایه گرد، مستقیماً اندازه بگیرید. برای یک پایه مربع به صورت مورب اندازه بگیرید. پهن ترین قسمت سایه شما باید حداقل یک سانتیمتر پهن تر از پهن ترین قسمت پایه شما در هر طرف باشد.

و هنگامی که عرض را در نظر می گیرید، مکان را فراموش نکنید. بنابراین اگر آباژور شما در کنار تخت یا در یک راهرو شلوغ قرار دارد، سایه باریک‌تری را انتخاب کنید تا از آرنج‌های پرنده جلوگیری کنید.

 

نحوه انتخاب متریال آباژور مناسب

شفاف یا مات؟

خوب، همه چیز بستگی به این دارد که می خواهید آباژور شما چه کاری انجام دهد. سایه های شفاف پارچه شفاف، کاغذ یا مواد جایگزین برای مطالعه و افزودن نور محیط به اتاق شما عالی هستند.

اما سایه‌های مات ابریشم، کاغذ پوستی ضخیم یا کارت‌های چند لایه، نور را در پرتوهای مشخص و بالا و پایین هدایت می‌کند، که برای برجسته کردن اشیا و ایجاد حالت عالی است.

 

انواع آباژور

سایه های صاف می گویند خنک، تصفیه شده و معاصر. اما پلیسه‌ها دنج‌تر، سنتی‌تر هستند و به خوبی با عتیقه‌ها جفت می‌شوند. و جزئیات سفارشی مانند گلدوزی، دکوپاژ و رنگ می تواند آباژور شما را از اکسسوری به یک نقطه کانونی جذاب تبدیل کند. سبک شخصی خود را با لوازم جانبی نورپردازی مانند فینال ها، روکش های بند ناف، کریستال ها و موارد دیگر اضافه کنید.

 

چند نکته برای خرید آباژور مناسب

پایه آباژور گرد، یک سایه گرد یا شش ضلعی انتخاب کنید.

پایه مربع یا زاویه ای، سایه مربعی را انتخاب کنید.

ارتفاع سایه، سایه شما باید ۲/۳ ارتفاع پایه شما باشد.

عرض سایه، سایه شما باید دو برابر عرض پایه باشد.

پلیسه می گویند سنتی.

صاف تکیه ای و معاصر.

متضادها را با هم مخلوط کنید تا یک بیانیه معاصر بسازید.

برای اطلاعات بیشتر با واد پشتیبانی ما تماس بگیرید.