چراغ ال ای دی سالنی

چراغ ال ای دی سالنی

چراغ‌ ال‌ای‌دی سالنی به لطف مصرف کم برق، روشن شدن سریع و کیفیت بالای نور، یک چراغ ال ای دی طراحی شده  درجه یک میباشد. چراغ ال ای دی سالنی به شما کمک می‌کند تا در هزینه‌های انرژی صرفه‌جویی کنید و از نور بهتری را در سالن ها، کسب‌وکار و اماکن سرپوشیده خود بهره ببرید. با این حال، با توجه به تنوع زیاد در بازار، اکثر مصرف کنندگان مطمئن نیستند که کدام چراغ را بخرند. چراغ‌های ال ای دی سالنی در اندازه‌ها، رنگ‌ها و لومن‌های مختلف موجود هستند و این امر پیدا کردن نوع مناسب را دشوار می‌کند. در اینجا یک راهنمای کامل در خصوص خرید چراغ ال ای دی سالنی با کیفیت و مناسب را در اختیار شما قرارداده ایم می‌دهیم که می‌توانید از آن برای پیدا کردن چراغ‌ ال ای دی مناسب برای برنامه‌های کاربردی خود استفاده کنید.

با افزایش قیمت برق، کسب و کارها شروع به جستجوی راه های مقرون به صرفه و صرفه جویی در مصرف انرژی کرده اند. جایگزینی چراغ‌های قدیمی با چراغ‌های کم مصرف جدید یک اقدام عالی است.

چراغ های چراغ ال ای دی سالنی چیست؟

چراغ ال ای دی سالنی بیشتر در سوله های تجاری، انبار ها و سقف کارخانه جات یا مجموعه های ورزشی استفاده میشود.. امروزه چراغ‌های ال ای دی سالنی در ارتفاعات بالاتر از ۱۲ متر و بیشتر از ۱۰۰۰۰ لومن تولید می‌شوند.

چرا چراغ ال ای دی سالنی؟

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا باید لامپ های ال ای دی را انتخاب کنید. برخی از آنها به شرح زیر است:

قیمت چراغ سالنی ال ای دی

قیمت چراغ led سالنی در حال حاضر در مقایسه با چراغ های سالنی با لامپ های گازی بسیار پایین است. شما می توانید این چراغ ها را با قیمتی پایینتر از سایر چراغ های سالنی تهیه کنید. فروش چراغ ال ای دی سالنی در شرکت نورجم.

صرفه جویی در انرژی

از آنجایی که کره زمین با چالش های انرژی مواجه است و یافتن منابع جدید و بهتر انرژی که محیط زیست را نابود نکند بسیار دشوار است. شما باید به دنبال گزینه هایی باشید که می توانند در صرفه جویی انرژی نقش داشته باشند. لامپ LED انرژی کمتری مصرف می کند و نور بیشتری تولید می کند. با استفاده از این چراغ ها، می توانید پول زیادی را از قبض های برق صرفه جویی کنید.

انواع چراغ ال ای دی سالنی

چراغ های ال ای دی در اشکال و طرح های متنوع و  در سه نوع چراغ ال ای دی سالنی توکار، چراغ ال ای دی سالنی آویز ، چراغ ال ای دی سالنی سقفی و چراغ ال ای دی سالنی ساده تولید می شوند.

چراغ ال ای دی سالنی توکار

این نوع چراغ که  اکثرا به صورت گرد تولید می شود معمولا برای اماکنی که سقف های کوتاه تری دارند و امکان اویز کردن چراغ وجود ندارند استفاده می شوند.

چراغ ال ای دی سالنی سقفی

این چراغ بیشتر به شکل مربع یا مستطیل موجود می باشد که قابلیت نصب بر روی سقف را دارا می باشد.

چراغ ال ای دی سالنی آویز

چراغ ال ای دی سالنی آویز معمولا در سالن هایی که ارتفاع بالایی دارند یا بیش از ۹ متر ارتفاع دارند استفاده میشوند، این نوع چراغ به جهت بهره بری از جریان هوا طول عمر بیشتری دارند.

ایمنی

در لامپ های LED و چراغ های ال ای دی سالنی، هیچ گونه UV یا جیوه ای استفاده یا منتشر نمی شود. در نتیجه استفاده و کارکرد آنها نسبت به سایر لامپ ها بسیار ایمن تر است. این چراغ ها گزینه ای ایده آل و بی خطر برای محیط زیست نیز هستند.

خرید چراغ ال ای دی سالنی حرفه ای

هنگامی که به دنبال یک چراغ ال ای دی سالنی هستید، باید تصویر واضحی از اینکه چرا به آن نیاز دارید و کجا از آنها استفاده خواهید کرد، در ذهن داشته باشید. برای مکان‌های مختلف، به نور متفاوتی نیاز دارید که مناسب مکان باشد و شرایط را برآورده کند. مثلا:

  • فروشگاه: اگر یک فروشگاه زنجیره ای دارید، برای جذب مشتریان بیشتر به نور روشن نیاز دارید. برای روشن کردن فروشگاه حداقل به ۸۰۰ لوکس نور روی زمین نیاز دارید.
  • انبار: در یک انبار، انتخاب ۵۰۰ لوکس مهم است تا محیط کار برای کارمندان بهبود یابد.
  • فروشگاه های کوچک: در مورد فروشگاه های کوچک یک چراغ با ۳۰۰ لوکس بیش از حد کافی است.

خرید چراغ LED سالنی مناسب

چراغ های ال ای دی سالنی می توانند گرد، خطی یا آویز باشند.

انتخاب چراغ ال ای دی سالنی برای اماکن تجاری یک تصمیم بسیار مهم است. نورپردازی در اماکن تجاری برای مشتریان و/یا کارمندان شما جاذبه ایجاد می کند. با ۷۵ درصد مصرف انرژی کمتر، چراغ‌های ال ای دی سالنی بهترین راه حل هستند. با این حال، شما باید بین انتخاب اشکال و اندازه های مختلف چراغ های led  سالنی تصمیم بگیرید. چگونه میتوانید چه شکل یا اندازه ای برای اماکن خود انتخاب کنید؟

چراغ ال ای دی سالنی ساده گرد

چراغ‌ ال ای دی سالنی ساده گرد به دلیل شکل نعلبکی‌ مانند به چراغ‌ سالنی UFO نیز معروف هست. آنها ساده‌ترین چراغ برای نصب هستند زیرا فقط با یک زنجیر یا یک سیم بکسل در یک نقطه آویزان میشوند. چراغ ال ای دی سالنی ساده گرد اویز می تواند برای اماکن با سقف های بلندتر عالی باشد. نور چراغ‌ ال ای دی یوفو به طور متوسط ​​۱۲۰ درجه است که برای ارتفاع بالاتر از ۶متر ایده‌آل است.

نور چراغ ال ای دی یوفو می تواند برای نورپردازی محیط رستوران عالی باشد. برای یک رستوران با سقف ۶ متری، میتوانید از چراغ‌ LED سالنی ساده با توان ۱۰۰ وات و رنگ نور ۳۰۰۰K استفاده کنید. چراغ ال ای دی سالنیذبشقاب پرنده می توانند برای فضاهای تجاری بزرگ و باز نیز استفاده شوند. برای ارتفاع ۱۱ متری چراغ سالنی LED با قدرت ۲۴۰ وات و رنگ نور ۵۰۰۰K، ساختمان را به زیبایی روشن می‌کنند.

مهم‌تر از آن که باید در چراغ سالنی ال ای دی جدید به دنبال آن باشید، لومن است. چراغ میتواند وات بالایی داشته باشد، اما اگر لومن چراغ پایین باشد، بهترین نور ممکن را دریافت نمی کنید.

چراغ ال ای دی سالنی خطی

چراغ های خطی برای ساختمان های واقعا بزرگ عالی هستند زیرا در یک زمان فضای بیشتری را روشن می کنند. چراغ های خطی می توانند بلند و پهن یا بلند و لاغر باشند. اگر محیط شما راهروها یا قفسه های زیادی دارد، چراغ های خطی بلند بهترین گزینه هستند.

چراغ ال ای دی سالنی دیواری

چراغ ال ای دی سالنی دیواری می تواند نور زیادی را در حاشیه دیوار ایجاد کند. اگر ارتفاع شما بالای ۶ متر هست، این چراغ را توصیه نمی کنیم. با این حال، اگر ارتفاع فروشگاه شما کمتر از ۶ متر است یا در حال طراحی روشنایی یک فروشگاه مواد غذایی  هستید، چراغ ال ای دی سالنی دیواری کاربرد مفیدی دارد.

 وات و لومن - نحوه انتخاب مقدار صحیح چراغ ال ای سالنی سقفی

چراغ‌های ال ای دی سالنی در وات‌های مختلف موجود هستند، اما لومن است که باید به آن توجه داشته باشیم. هر چقدر که LED ها کارآمدتر می شوند، وات کمتر و کمتری مصرف می کنند. بسته به ارتفاعی که چراغ‌ سالنی در آن نصب شده است، می‌توانید به راحتی یکی را انتخاب کنید. وات های مختلفی برای سطوح مختلف ارتفاع وجود دارد:

  • ۳- ۴٫۵ متر –برای این ارتفاع چراغ های با ۱۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ لومن ایده آل است.
  • ۴٫۵- ۶ متر – برای این ارتفاع چراغ هایی با ۱۶۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ لومن ایده آل است.
  • ۷٫۵- ۱۱ متر – برای این ارتفاع، چراغ هایی با ۳۳۰۰۰ لومن ایده آل هستند.

فاصله گذاری

فاصله بین چراغ ها نیز عامل مهمی در انتخاب چراغ ال ای دی سالنی است. سه مورد رایج وجود دارد که می توانید برای یافتن بهترین نور برای فضای خود در نظر بگیرید. این موارد در زیر ذکر شده است:

  • در ارتفاع ۴٫۵ متری، می توانید فاصله ۳٫۵ متر بین هر چراغ را در نظر بگیرید
  • در ارتفاع ۶ متری ، می توانید فاصله ۴٫۵ متر بین هر چراغ را در نظر بگیرید
  • در ارتفاع ۹ متری ، می توانید فاصله ۶ متر بین چراغ ها در نظر بگیرید.

چگونه لوکس نور چراغ سالنی را محاسبه کنیم؟

لوکس یک موضوع پیچیده برای محاسبه است. برای این کار نیاز یه نصب نرم افزاری به نام دیالوکس دارید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و محاسبات روشنایی میتوانید با کارشناسان فنی شرکت نورجم تماس بگیرید.

همیشه از نورپردازی متقاطع استفاده کنید

برای اینکه نور بهتری داشته باشید، باید نور را از جهات مختلف داشته باشید. این نورپردازی متقاطع نامیده می شود. در حالت ایده از حداقل ۳ مکان جهت تابش نور استفاده کنید. نوری که از طرف مقابل می آید سایه ها را کاهش می دهد و نور را یکنواخت می کند. در نتیجه، نور بهتری دریافت می کنید. ممکن است مجبور شوید از چراغ های با لومن کمتر استفاده کنید، اما تعداد بیشتری از آنها را برای روشنایی بهتر  نصب کنید.

چراغ ال ای دی سالنی ارزان

در واقع موضوع اصلی در خرید چراغ ال ای دی سالنی بهره نوری آن است در برخی از موارد چراغ ال ای دی سالنی ارزان قیمت با توان بالاتر به شما پیشنهاد میشود ولی همیشه باید به دنبال لومن باشید، نه وات. مهم نیست چقدر وات انتخاب می کنید، اگر لومن کافی نباشد، نور بهتری دریافت نمی کنید.

جهت دریافت اخرین قیمت چراغ led سالنی و چراغ ال ای دی سالنی جدید با کارشناسان فروش شرکت نورجم تماس بگیرید.